Hakkımızda

EGES: İleri Teknoloji Ekonomik Ocak Üreticisi

EGES, Orta Frekans (MF) Endüksiyon Ocağı üreticilerinin en büyüklerinden biridir. EGES 1975 yılından bu yana endüksiyonlu ergitme sistemleri ve bekletme ocakları üretmekte ve sistemleri dört kıtada 47 farklı ülkede başarı ile çalışmaktadır. Bir dünya markası olan EGES Endüksiyon sistemleri dünyanın pek çok ülkesinde dökümcüler tarafından tercih edilmektedir.

EGES ilk olarak 1981 yılında 50 kW konvertör ve 75 kg kapasiteli ocaklar ile endüksiyonlu ergitme sistemleri imalatına başlamıştır. O zamandan günümüze EGES teknolojisini giderek geliştiren EGES kovertör kapasitesini 16 MW’a ocak kapasitesini de 30 tona çıkarmıştır.

EGES, kısa sürede yüksek üretim gücü, kalitesi ve Ar-Ge yeteneği sayesinde sektörde tanınan ve Türkiye'nin önde gelen firmalarına hizmet sunan bir kuruluş haline gelmiştir. Kurulduğu günden bu yana müşteri ihtiyaçlarının da ötesinde bir kalite elde etmek için firmada, sürekli araştırma ve geliştirme faaliyetleri yapılmaktadır. Firma, üretim süreçlerinde kullandığı proses ve imalat sistemleri ile tüm ocak ve ekipmanını tasarlayıp,üretebilecek bir altyapıya sahiptir.